Blog

Bir Sosyal Medya Fenomeni mi? San Sebastian Cheesecake

sosyal medya fenomeni san sebastian

Son zamanlarda Sosyal medyanın en meşhur tatlısı; kimileri ona yanık cheesecake diyor kimileri ise bask cheesecake. En bilinen adıyla San Sebastian cheesecake tek başına bir star!

Peki nereden çıktı bu fenomen? İspanya’nın Bask bölgesindeki San Sebastian şehrindeki  La Vina isimli aile restoranından çıkan bu lezzet kısa zamanda tüm dünyaya hızla yayılmaya başladı ve karşı koyulamaz bir lezzet haline geldi.

San Sebastian Cheesecake, doğum günü kutlamalarının vazgeçilmezi, arkadaş buluşmalarının favorisi oldu. 

Bu Cheesecake’i hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları var tabii ki. Örneğin; tüm malzemelerin oda sıcaklığında olması oldukça önemli. Malzemelerin yavaşça birbirine yedirilmesi ve homojen kıvam alması bu aşamada ise çok fazla çırpılmaması olmazsa olmazlardan.

İspanya’nın Bask bölgesinden çıkan San Sebastian’ın, normal Cheesecake’lerden farklı olarak, tabanı yok. Fırındaki pişme derecesi daha yüksek ve pişme süresi oldukça kısa. Bu pişirme tekniği ile üzerinde koyu bir kabuk oluşturularak karamelize bir tad yakalanıyor.

Servis etmeden önce oda sıcaklığında ılınması beklenmeli ki kıvamı kremamsı bir dokuya doğru yolculuğu çıksın ve kolay servis edilebilsin.

Servis edilirken işin doğrusu Cheesecake’i piştiği yağlı kağıt içinde servis etmek. Yağlı kağıdın yanan, islenen kenarları işin içine rustik bir dokunuş katıyor. San Sebastian Cheesecake en çok sıcak-ılık iken seviliyor.

Tabii ki dinlendirildikten ve hatta buzdolabında bekletildikten sonra da servis edilebilir. Bu şekilde lezzetinin katlanarak arttığını düşünenler de oldukça fazla. Bizce her hali ile lezzeti tartışılmaz.

Cheesecake Box olarak yıllardır geliştirdiğimiz San Sebastian reçetemiz ile sizlere özel bir lezzet tattırmak istiyoruz. San Sebastian Cheesecake’e en yakıştırdığımız da kendi hazırladığımız Orman Meyveli ve Yaban Mersinli soslarımız.

Klasik San Sebastian Cheesecake‘imizin yanı sıra harcını çikolatalı olarak hazırladığımız Çikolatalı San Sebastian Cheesecake’imizi de denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Nefis dokusu ile çikolatalı san sebastian eşsiz ve benzersiz tatlarımızdan, şimdi hemen sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir