Blog

Cheesecake Çeşitleri

CHEESECAKE ÇEŞİTLERİ

Cheesecake i daha önce yemeyen ya da evde denemeyen yok denecek kadar azdır. Oldukça popüler olan bu tatlının ilk çıktığında aslında sade olarak servis edildiğini biliyor muydunuz? Gastronomi dünyası geliştikçe ve genişledikçe birbirinden farklı cheesecake çeşitleri ortaya çıktı. Yapıldığı bölge ile anılan cheesecakelerin yanı sıra, farklı pişirme tarzlarıyla ya da içindeki malzemelerle anılan bir çok çeşit cheesecake duymanız mümkün! New York Cheesecake, San Sebastian Cheesecake, Brownie Cheesecake, Lotus Cheesecake… gibi onlarca örnek verilebilir.

Bugün tüm dünyada farklı cheesecake çeşitleri yapılsa da peynir kullanımı genelde birbirinden farklıdır. Almanya’da Cottage peyniri, İtalya’da Ricotta peyniri, Amerika’da Philadelphia peyniri kullanılmaktadır. Fakat en popüler olan ve restoranlarda genelde tercih edilen New York usulü olandır. Son dönemde Japonların yapmış olduğu balon gibi kabaran cheesecake çeşidi de oldukça popüler. Kek ve cheesecake arasında bir kıvamı olan bu cheesecake çeşidinin sosyal medyada bolca karşınıza çıkmasının nedeni budur.
Cheesecake oldukça köklü bir tarihe sahip olduğu için aslında bu kadar çok değişime uğraması ve çeşitlenmesi oldukça normal kabul edilebilir. Ayrıca tüm bu gelişmeler olumlu yönde katkı sağlamış olacak ki insanoğlu yaklaşık 4 bin yıldır bu peynirli tatlıyı tüketmeye devam ediyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi gelişen gastronomi ile artık cheesecake tariflerinde bir çok oynama yapıldı ve yapılmaya devam etmekte. Bugün yüzlerce meyve, sos ve bisküvi çeşidi ile kendi cheesecake tariflerimizi yaratabiliriz. Tıpkı bizim CheesecakeBox olarak yaklaşık 20 farklı çeşitte cheesecake yaptığımız gibi. Bademli, Yaban Mersinli, Antep Fıstıklı, Naneli cheesecake gibi daha önce tatmadığınız çeşitlerimize web sitemizden ulaşabilir ve hemen sipariş oluşturarak özel kurye ile teslim alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir