cheesecake

Fresh Yaz Lezzetleri

Yaz aylarında en sevilen, en çok tercih edilen cheesecakelerin ferahlatıcı, meyveli cheesecakeler olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle orman meyvelerinden olan frambuaz, yaban Mersini, çilek ve böğürtlen ile tazecik hazırlanmış fresh soslar ile cheesecakeler birleşince tadı enfes yaz tatlılarına dönüşüyor. Biz CheesecakeBox mutfağında bu meyveleri kendimiz kaynatarak kendi soslarımızı hazırlıyoruz.

Ayrıca Cheesecake deyince ilk akla gelen seçenek olan limon da fresh yaz lezzetlerinin başında geliyor.  Limonun asidik yapısının tatlılara katkısı zaten mucizevi ama cheesecake’e daha da sihirli bir dokunuş yapıyor. Öyle ki tüm dünya da cheesecake deyince ilk akla gelen sos limonlu oluyor. Tazecik limonlar ile hazırlanmış limon sos Cheesecake severlerin her zaman en favorisi. Bu bilindik ferahlatıcı sosların yanısıra bir de aslında en ferahlatıcı nane var ki Cheesecake ile uyumu çok bilindik olmasa da bizim Cheesecakebox ‘ta sunduğumuz 20 çeşit cheesecakeden biri ve taze nane ile demlendirecek yaptığımız özel şurubumuz ile hazırladığımız, Oreo parçacıkları ile lezzetlendirdiğimiz “Nane& Oreo Cheesecake” de bu kategorinin en iddialı isimlerinden.

Yaz deyince tatlı bulmakta zorlanırız aslında, bir yandan canımız tatlı çekerken bir yandan da yoğun, şerbetli, çikolatalı gibi lezzetlere yönelmek yerine yediğimizde bizi pişman etmeyecek, hafif, serinletici lezzetler ararız. Biz de bunu göz önünde bulundurarak Cheesecakebox ‘ta fresh yaz lezzetlerimizi Limonlu, Frambuazlı, Karadutlu, Yaban Mersinli ve Nane&Oreolu olarak sunuyoruz.  Yazın ayrıca en çok tavsiye ettiğimiz mini boylarımız; minik porsiyonlarda Cheesecake yemenin kimseye bir zarar vermeyeceğini düşünüyoruz:) Bu bizim zaten yaz kış sloganımız! Ve tabii ki lezzetli ve taze olması: “MİNİ & TASTY& FRESH”

Bu fresh yaz cheesecakelerinin yanına en yakıştırdığımız ise buz gibi serinletici içecekler ve kokteyller. Bunların en başında çok sevdiğimiz limonata geliyor, bizim limon sosumuzu hazırladığımız gibi tazecik limonlarla ev yapımı hazırlanmış bir limonatanın yerini hiçbir şey tutamaz, limonatayı lezzetlendirmenin de pek çok seçeneği mevcut dilerseniz. Bu noktada bizim favorimiz taze meyve parçacıkları. Ayrıca hazmı da kolaylaştırmak adına soda ya da maden suyu ekleyerek hazırladığınız herhangi bir meyve kokteyli de çok güzel bir cheesecake eşlikçisi olabilir.  Bir de soğuk çaylar ve soğuk kahveleri de anmadan edemeyeceğiz. Ev yapımı buz gibi bir soğuk çayla beraberinde mini limonlu cheesecake kesinlikle tavsiyemiz.  Gene buz gibi bir frappe ile yanına frambuazlı bir mini cheesecake güzel bir ikili oluşturmakta. Zevkinize göre tüm bu soğuk içecekleri ile arzu ettiğiniz alkollerle de destekleyebilirsiniz.

Yazın keyfini deniz, kum, güneş, tatil ve yanında cheesecakelerimiz ile çıkartmaya bekliyoruz sizleri…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir