cheesecake

Hangi Cheesecake ile Hangi Kahve?

hangi kahve ile hangi cheesecake

Vazgeçemediğimiz iki ayrı lezzet; cheesecake ve kahve.  Arkadaş buluşmalarının, sohbetlerin, diyete ara vermenin parlayan lezzetleri.

Cheesecake’in anavatanı New York olarak bilinir. Fakat hikayenin daha eski zamanlara kadar uzandığı, ilk olarak Yunanistan’nın Samos adasından çıktığı da söylenmektedir. Kahvenin ise tarihi çok daha uzun bir zaman öncesine dayanmaktadır. Peki bu iki muhteşem lezzeti bir araya getirirsek nasıl olur?

Gastronomi sektörünün gelişmesi ile birlikte 2000’li yılların başından itibaren, tüm dünyanın kalbini fethetmiş klasik cheesecakeler sofralarımızda daha fazla yer almaya başladı. Bununla birlikte üçüncü nesil kahvenin de gelişimini tamamlaması, bu iki lezzeti birbirine çok yakışır bir hale dönüştürdü.

Geliştirilen reçeteler ile cheesecake tariflerinde büyük oynamalar görmek mümkün. Ancak hala New York’ta bir restorana gidip cheesecake siparişi verdiğinizde siparişiniz ‘klasik NewYork Cheesecake” olarak getirilir. 

Acı bir filtre kahveden bir yudum alıp New York Cheesecake’den bir çatal aldığınızda neler olur? İşte tam olarak klasik bir lezzet coşkusuyla karşı karşıya kalırsınız.

Hangi Kahve? Hangi Cheesecake?

Kahvemi sütsüz içemem diyenler için şekersiz hafif bir lattenin yanına yakışacak lezzet Cheesecake Box’ın nefis Bademli Cheesecake’idir. 6’lı Mini Bademli Cheesecake’i şimdi sipariş edebilirsiniz.

Americano sevenlerin favorisi olacak cheesecake ise Karamelli Cheesecake’ten başkası değildir. Karamele eşlik eden o kahve kokusu iştah açmaya tek başına yeterli olacaktır. 

Peki İtalyanların vazgeçilmesi espressonun yanına hangi cheesecake daha iyi gider? İşte size servis önerisi; kıvamında çekilmiş double espresso yanına bir mini Limonlu Cheesecake. 

Her zaman her yerde çikolata diyenler için güzel yapılmış bir Mocha’nın yanında Cheesecake Box’ın Çikolatalı Mini Cheesecake’i oldukça yakışacaktır. Yapmış olduğumuz kahve önerilerinin hepsini soğuk ve buzlu kahvelerle de gerçekleştirmeniz mümkün.

Soğuk lattenizi yudumlarken kendi hazırlağımız frambuaz sosumuz ile servis ettiğimiz Frambuazlı Mini Cheesecake’imizin ferahlatıcı etkisine hayran kalacaksınız. Bunaltıcı sıcakların etkisini hafifletmek ve ferahlamak için mutlaka deneyin! 

Cheesecake Box olarak özenle pişirdiğimiz cheesecakeleri, farklı lezzet kombinasyonlarıyla bir araya getirip onlarca çeşit cheesecake hazırladık. Yaban Mersinli, Antep Fıstıklı, Karadutlu gibi bir çok seçeneğe buradan ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir